Zaznacz stronę

Programy do wystawiania faktur online to ogromne ułatwienie przy obsłudze firmy, niezależnie od tego jakie ilości faktur i dokumentów sprzedażowych wystawiasz w przeciągu jednego dnia, tygodnia, miesiąca. Możliwość zalogowania się do programu z dowolnego urządzenia, dostępu do najważniejszych dokumentów o każdej porze i korzystania z bazy GUS oraz własnej bazy klientów dla ułatwienia wystawiania faktur to tylko niektóre z zalet przemawiających na korzyść programów do faktur online. Czego potrzebujesz, by wystawić fakturę online, jak długo zajmuje przygotowanie jednego dokumentu sprzedażowego i kiedy warto zdecydować się na korzystanie z programu online?

Zalety wystawiania faktur online

Pierwszym krokiem do szybszego i wygodniejszego wystawiania faktur i dokumentów sprzedażowych jest znalezienie programu, który ułatwi i zautomatyzuje ich przygotowywanie. To właśnie z powodu dostępności i łatwości obsługi coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z programów online dostępnych z poziomu przeglądarki, a nie programów offline instalowanych bezpośrednio na komputerze firmowym i ograniczających ich wykorzystanie do konkretnego sprzętu.

Programy takie jak Melpe gwarantują dostęp do wielu funkcji i rozwiązań ułatwiających pracę z fakturami: pozwalają na:

  • wystawianie wszystkich rodzajów dokumentów sprzedaży,
  • dodawanie i aktualizowanie danych kontrahentów z bazy GUS,
  • przypisywanie do kartoteki kontrahenta konkretnych parametrów wykorzystywanych przy jego fakturach,
  • sprawdzanie czynnych podatników na białej liście VAT,
  • wprowadzanie zapłat podczas dodawania faktury,
  • przeglądanie historii zmian na dokumencie,
  • przesyłanie e-faktur bezpośrednio z systemu.

W czasie, jakiego potrzeba do wystawienia jednej faktury papierowej jesteś w stanie stworzyć i przesłać do klienta kilka faktur online, a wszystko to z poziomu własnego komputera lub smartfonu, o dowolnej porze dnia.

Co będzie potrzebne do wystawienia faktury online?

Chcąc korzystać z możliwości wystawiania i przesyłania e-faktur oraz ułatwić sobie procedurę pracy z dokumentami sprzedażowymi potrzebujesz przede wszystkim sprawdzonego programu do fakturowania online gwarantującego dostęp do najważniejszych funkcji bez ograniczeń. Na rynku pojawiają się programy z darmowym dostępem, jednak w ich przypadku firma ma najczęściej możliwość wystawienia maksymalnie kilku faktur miesięcznie – to dobry sposób na przetestowanie funkcjonalności programu, ale później zdecydowanie warto opłacić abonament i zyskać dostęp do pełnych funkcji programu.

Ogromną zaletą programów do fakturowania online jest ich cena – abonamenty zaczynają się już od kilku złotych miesięcznie, co dla programu tak ważnego z perspektywy sprawnego wystawiania i zarządzania dokumentami sprzedażowymi jest niewielką inwestycją.

Gdy wybierzesz już program do wystawiania faktur, jedyne czego potrzebujesz do stworzenia pierwszego dokumentu sprzedażowego będzie numer NIP kontrahenta. Korzystając z integracji z bazą danych GUS automatycznie pobierzesz wszystkie niezbędne dane do wypełnienia faktury i wystawisz dokument sprzedażowy w kilku prostych krokach. Dostępne w sieci programy pozwalają na wybór rodzaju faktury, sposobu zapłaty, wystawiania faktur zaliczkowych i podłączania ich do faktury końcowej, a także zapisywania preferencji danego kontrahenta we własnej bazie, by możliwe było jeszcze szybsze wystawianie faktur powtarzających się regularnie.

Kiedy sprawdzi się program do wystawiania faktur online?

Jeśli na co dzień wystawiasz wiele dokumentów sprzedażowych, chcesz mieć do nich pełen dostęp niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz, a jednocześnie chcesz przypisać dostęp do profilu firmy wielu pracownikom obsługującym Twoje faktury sprzedażowe, programy do fakturowania online znacząco ułatwiają codzienną pracę i wpisują się w model współczesnych firm stawiających na coraz szerszą obsługę klienta online. Programy do fakturowania online umożliwiają przesyłanie faktury bezpośrednio z programu, bez potrzeby generowania dokumentów w formie papierowej i ponoszenia kosztów ich przekazania do klienta – współcześnie e-faktura jest tak samo ważna, jak dokument papierowy. Programy do fakturowania online to ogromne ułatwienie niezależnie od tego, czy wystawiasz w przeciągu miesiąca 10, 100 czy 1000 faktur. Dzięki funkcjom programów takich jak Melpe przygotujesz faktury sprawniej.

Melpe logo

Programy do fakturowania online ułatwiły także sprawę firmom, które z dnia na dzień musiały przenieść swój biznes w tryb pracy zdalnej, rezygnując często tym samym z pełnego i nieograniczonego dostępu do sprzętu w biurze. Logując się do programu z poziomu przeglądarki możesz obsługiwać firmę z domu, nie tracąc w żaden sposób na jego funkcjonalności, łatwości obsługi czy bezpieczeństwie.