Zaznacz stronę

Każdy prowadzący firmę lub zasiadający w zarządzie, doskonale zdaje sobie sprawę, ile czasu, nerwów i wysiłku kosztuje panowanie nad wszelkimi formalnościami związanymi z prowadzeniem ogólnie pojmowanej dokumentacji oraz różnych obocznych formalności, na przykład związanych z przestrzeganiem zasad BHP. Jeżeli szanujemy swój czas powinniśmy zdecydować się  na wynajmem firmy zewnętrznej, która pomogłaby nam uporać się z tym wszystkim. Czym więc kierować się, wybierając firmę, której zadaniem będzie zajmowanie się kadrami, płacami oraz ogólnie pojmowaną księgowością?

Jaką firmę rachunkową wybrać?

Część spółek zajmujących się kadrami, płacami i księgowością są stacjonarne, czyli swoje obowiązki pełnią tylko w swoim biurze. Jak można się więc domyśleć, trzeba im samodzielnie dostarczać wszelkie dokumenty. Jeżeli zależy nam na maksymalnej oszczędności czasu powinniśmy znaleźć firmę nieco bardziej mobilną, w której zakresie obowiązków będzie leżał również transport naszych dokumentów lub usługi online.

rachunkowość, biuro księgowe

Szukasz specjalistów, którzy zajmują się prowadzeniem ksiąg rachunkowych we Wrocławiu? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą biura rachunkowego Inpensa.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Kiedy znaleziona przez nas firma oferuje swoje usługi w podejrzanie niskiej cenie, warto przyjrzeć się, pełnienie jakich usług tak naprawdę oferuje i czy na przykład za pojedynczą poradę w sprawie księgowości nie jest dodatkowa niemała opłata, a podpisanie z taką firmą kontraktu nie zobowiązuje nas do współpracy z nią na określony czas, na przykład przez dwa najbliżej lata. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy taka firma współpracuje także podczas różnego rodzaju przeprowadzanych kontroli, na przykład podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Trzeba pamiętać, że przygotowania do tego typu wizyt rozmaitych państwowych inspekcji wymagają poświęcenia bardzo dużej ilości czasu, wymaga do przygotowania sporej ilości dokumentów i tym podobnych spraw. Jeżeli płacimy jakiejś firmie za wykonywanie usług, warto, by wykonywała je w jak najszerszym zakresie – bez sensu wydawać pieniądze, skoro z największymi zmartwieniami i najtrudniejszymi zadaniami musielibyśmy zmagać się samodzielnie. Dlatego warto rozejrzeć się za taką firmą, która będzie pełniła najbardziej kompleksowe usługi.