Zaznacz stronę

Kancelaria adwokacka oferuje kompleksową obsługę prawną w zakresie wielu dziedzin prawa. Doświadczenie i zaangażowanie specjalistów w każdą z prowadzonych spraw jest gwarancją profesjonalnej obsługi prawnej. Jedną z głównych specjalizacji kancelarii stanowi prawo rodzinne – adwokaci pomagają klientom w sprawach o rozwód, podział majątku, ustalenie ojcostwa, porwania dzieci, separacja, alimenty czy kontakty z dzieckiem.

Podjęcie świadomej decyzji o złożeniu pozwu rozwodowego wymaga nie tylko odwagi i determinacji, ale również solidnego przygotowania merytorycznego. Specjaliści pracujący w kancelarii adwokackiej pomogą we właściwym skonstruowaniu pozwu i zapewnią profesjonalną reprezentację przed sądem. Jeśli jednak klient nie jest ostatecznie zdecydowany na rozwód, specjaliści skierują małżeństwo na mediacje, co często pomaga dojść małżonkom do porozumienia i uniknąć rozwodu. Dlatego jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o rozwodzie warto zgłosić się do adwokata rodzinnego. Nie każde problemy małżeńskie muszą kończyć się rozwodem, być może uda się zapobiec rozwodowi lub nawet separacji.

Warto pamiętać, że w większości przypadków, jeśli pozew został odpowiednio przygotowany i nie sprzeciwiają się temu okoliczności spraw, możliwe jest zakończenie postępowania rozwodowego już na pierwszej rozprawie głównej.

Zdarza się jednak, że sprawy o rozwód trwają znacznie dłużej, zaś proces (zwłaszcza jeśli przynajmniej jedna ze stron domaga się rozwiązania małżeństwa z orzeczeniem o winie) może być skomplikowany pod względem prawnym i nieprzyjemny dla współmałżonków. Ważne zatem, aby przygotować się do niego z pomocą specjalistów, którzy posiadają nie tylko wiedzę, ale także odpowiednie doświadczenie w podobnych sprawach.

Adwokat rodzinny oferuje pomoc w uzyskaniu rozwodu i właściwym przygotowaniu do procesu. Starannie selekcjonuje on materiał dowodowy, wskazując, które okoliczności pozostają istotne dla sprawy i informuje klientów, jak właściwie dobrać źródła dowodowe oraz na jaki przebieg procesu się nastawić i czego można się spodziewać w trakcje rozprawy.

Kancelaria adwokacja zajmująca się prawem rodzinnym świadczy pomoc prawną także w zakresie spraw o alimenty.

Stanowi również wsparcie dla osób, które starają się o powierzenie im władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem lub ograniczenie jej byłemu współmałżonkowi. Profesjonaliści pomagają uzyskać satysfakcjonujące rozstrzygnięcie w wielu różnych sprawach.

Inne zadania adwokata rodzinnego to sprawy o ustalenie bądź zaprzeczenia ojcostwa, separację, przysposobienie (adopcję), ale także sprawy cywilne dotyczące podziału majątku wspólnego byłych małżonków. Kancelaria prawna i pracujący w niej specjaliści oferują pełne zaangażowanie w sprawy klientów, gwarantują dokładną analizę wszelkich okoliczności faktycznych i prawnych, stanowią gwarancję poczucia bezpieczeństwa na sali sądowej i poza nią. Adwokat pomaga przejść przez trudny dla klienta okres związany z dużymi życiowymi zmianami, pomaga w najlepszy dla klienta sposób rozwiązać trudną sytuację i służy radą, wiedzą oraz doświadczeniem.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zadania adwokata rodzinnego odwiedź tę stronę >>> http://labentowicz.com.